Bez krepové maskovací pásky se malíři a lakýrníci neobejdou
Malířských technik existují stovky, a kdo si sám netroufá na malování bytu, sjedná si specializovanou firmu, která nabídne vhodné řešení. Mohou to být odlišné barvy jednotlivých stěn s bílým stropem, anebo pastelové barvy v celé místnosti jako jednotný celek, případně připojení k rostoucímu zájmu o moderní trend malování v čistě bílé barvě.
Ať už zvolíte postup jakýkoli, bude zapotřebí provést zakrytí některých míst, která by neměla přijít s barvou do styku. Čím pečlivěji bude totiž provedena přípravná fáze, tím méně práce na vás čeká při úklidu. Barvy jsou sice akrylátové, vodou ředitelné, ale odstranit silnou vrstvu z okenních rámů nebo z dveřních futer může být pěkná zabíračka.
Jak zakrýt rámy, stěny a nábytek před malováním
I přes relativně dostupné ceny malířských služeb je stále mnoho domácností, které zvládnou tuto proceduru provést svépomocí. V dobách za socialismu to bylo poměrně běžné, ale velký problém byl právě u zakrývání předmětů, které by měly být před barvou ochráněny. Tehdy neexistovalo nic lepšího, než klasická izolepa nebo papírová lepenka, igelit a novinový papír. Izolepa však strhávala barevný podklad a papírová lepenka nemohla dostatečně chránit, takže to bylo vždy otázkou nějakého kompromisu, než se na trhu objevila první krepová maskovací páska https://www.2pack.cz/lepici-pasky-2/krepove-maskovaci-pasky/krepova-maskovaci-paska-sire38mm-delka-50m.
Je vyrobena ze speciálního papíru, který je natolik citlivý vůči podkladu, že jej nestrhne. Původní barva a omítka tak zůstanou na svém místě. Páska se ujala velmi rychle i mezi profesionály a používají ji dnes naprosto běžně, pro zakrývání malby stěn a dveřních futer se využívá méně lepivý typ, ale např. pro lakýrníky, kteří pracují se syntetickými barvami v lakovnách, je vhodnější lepivější vrstva, která odolá většímu tlaku při nanášení barvy stříkací tryskou.