Banky ve velkém
Proto nás všechny, tedy tu naši starší generaci udivovalo v zahraničních filmech to, že si tam lidí vyprávějí o tom, ve které bance mají peníze a do které banky chodí. Ta byla podle nich lepší a tamta zase horší. Tomu jsme moc nerozuměli a nechápali jsme to. Ovšem po revoluci přišel obrat a rázem tu byla banka vedle banky. Člověk nevěděl, kam dříve a kam se svými penězi. Nu, mnozí na to doplatili, ale také to všechno bylo možná k něčemu dobré. Přišla sem věc z ciziny, která se nazývá hypotéka a do revoluce to u nás bylo zakázané slovo. Ve spořitelně jste si brali půjčku na bydlení, když už tak už, ale nikdy hypotéku. To slovo hodně zavánělo poklonkováním imperialistickému západu, kde je všechno prohnilé a špatné.
V současnosti tuto, ehm, půjčku nabízejí skoro všechny banky a každá si při tom pořádně namastí kapsu. A proč ne. Nikdo nikoho nenutí, aby si ji bral. Tak klienta řádně natáhneme a k úrokům, které hraničí s lichvou mu tam ještě šoupneme nějaké ty poplatky. Pan bankovní ředitel potřebuje třetí luxusní vůz, protože nebude ke každé slečně jezdit tím stejným.
Ale bez legrace. Je fakt, že mladí, pokud tedy bydlet chtějí si hypotéku berou a upisují tím duši čertu ďáblu asi na třicet let. Jenže jak jinak se mají k bydlení dostat? Neměl by se o to postarat stát? Tomu přece budou platit daně a pro něj budou pracovat. Jenže tohle stát neřeší, ten řeší https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-resi-krizi-moderni-zena-94330 to, aby člověk daně platit a odváděl, jinak uvidí!
Dobrá, tak tedy hypotéku, ale kde“ Banka vedle banky, jak psáno výše. A co tak to zkusit bez nich? Nebankovní hypotéka je přece také hypotéka, a ještě přináší spoustu dalších výhod, které banky ani nabídnou nemohu nebo nechtějí. Nevěříte, já vím. Ale už není místo na sáhodlouhé přesvědčování. Prostě klikněte na odkaz výše a dostanete se na web, kde je vše napsáno. Poznáte sami, že to jde lehčeji a levněji.