Strojové čištění koberců Praha je moderní způsob údržby podlahových krytin
Mnozí pamětníci si vybaví dobu, kdy se za socialismu čistily koberce dosti primitivním způsobem. V obchodech (drogeriích) byl k dispozici čisticí prostředek na koberce s názvem Tep a ten se přidal do kbelíku s teplou vodou. Vytvořil se pěnivý roztok a s ním se pomocí kartáčů koberec drhnul. Bylo nutné na kartáč řádně přitlačit, aby byl výsledek alespoň trochu přijatelný. Taková byla doba, a to se tehdy ještě lidé smáli prvorepublikovým pavlačím, kde se kusové tkané koberce vyklepávaly před domem bambusovou rákoskou.
Zapomeňte na drátkování a drhnutí kartáčem
Zapomeňte tedy na rejžák nebo dokonce drátěný kartáč, jimiž poškodíte tkaná vlákna a zároveň z nich veškerou nečistotu neodstraníte. Dnes se vyplatí kromě pravidelné údržby povrchu suchým vysáváním podrobit podlahovou krytinu strojnímu čištění. Existuje více způsobů, jak to provést, např. pomocí horké páry, která absorbuje nečistoty a je vzápětí odsávána do sběrné nádoby. Anebo pomocí čisticího přípravku. U zátěžových koberců se zpravidla provádí čištění rotačním strojem, kde kartáč rotuje na ploše a současně na ni nanáší čisticí prostředek. Poté se opět nečistoty odsávají do nádoby s vodou.
Na povrchy, které jsou u citlivé na mokré čištění koberců Praha, anebo jsou položené na dřevěném podkladu, se používají speciální granule, které absorbují částečky organického (i anorganického) původu a po určité době působení se odsávají bez použití tekutiny.
Čalounění sedacích souprav
Současně s kobercem se vyplatí do procesu čištění zahrnout i sedací soupravy, a to buď horkou párou, nebo pomocí čisticího přípravku na mokrý způsob. Opakovaným tlakem při sezení vznikají na čalounění nevzhledné skvrny a mapy, které ohraničují oblast nejvíce používanou. Zároveň se tu také zdržuje nejvíce mikroorganismů, které se živí organickými zbytky odumřelých kožních buněk, chlupů a vlasů.