Výhody a nevýhody umělých nehtů
Nehty jsou důležitou vizitkou. Dávají najevo, do jaké míry jste schopni se o sebe starat. Některým to štěstí nepřeje a neustále se lámou, nebo je mají jednoduše krátké. Existují však umělé, díky kterým alespoň na pár dní získáte pěkný upravený vzhled svých nehtů.
Umělé
Nejrychlejším způsobem je použití umělých nehtů, které přilepíte speciálním lepidlem pro tento typ. Upravíte je dle sebe, a poté je můžete přelakovat, nebo rovnou koupit umělé se vzorem. Takové nehty drží zpravidla necelý týden, poté se začnou odlupovat. Pokud si nedáte záležet, nehty mohou vypadat nepěkně, jelikož se kolem vytvoří vrstva zaschlého lepidla. Je třeba však nehty později vyživovat, jelikož taková lepidla pro ně nejsou příliš šetrná.
Akrylové
Využití akrylu je oblíbenou metodou. Využívají se akrylátové nánosy na nehtu, ke kterému je přilepen prodloužený nehet. Přechodovou část tak sjednotí a vše vypadá přirozeně. Akryl je třeba nechat opečovávat jednou za dva až tři týdny u specialisty. Déle hrozí poškození. Odstraňují se pomocí acetonu. Při nesprávných korekcích však může dojít k poškození lůžka a mohou vznikat podlitiny.
Gelové
Gelové nehty jsou modelovány pomocí štětce a gelu. Mohou s ním být prodlužovány, pokud se přidá za nehet dodatečný podklad, který se následně odstraní. Jednotlivé kroky musí být zatvrzovány pod UV či LED lampou. Odstranit se však dají jen zapilováním u profesionála, odrůstají rychleji než akrylové.
Zkuste ale nejprve nechat narůst své nehty a zpevňovat je. Existuje mnoho přípravků, například balzámy, které je pomáhají vyživovat, nebo laky dostupné běžně v drogériích, které slouží ke zpevnění, rychlejšímu růstu a lesku. Pokud se vám povede si je přirozeně prodloužit, nepotřebujete chodit na žádnou manikúru či do studia pro gelovky. Stačí vám pouze vaše ruka a případný lak z obchodu. Pro následnou péči pak nůžky na kůžičku.